Värske CD “Kes Sa Oled” esitluskontserdid Tallinnas, Tartus ja Narvas on toimunud. Siin näete publiku arvamusi uue muusika ja toimunud kontsertide kohta. Info pärineb Jazzkaare kodulehelt.

JK: AUSTRIA JA EESTI NELIKUD DEMONSTREERISID JAZZI ERIPALGELISUST

KUMU Auditoorium, 24.05.2012, foto Jane Langemets
24.04.2012, reporterid Katrin Köbas, Hälis Rünk, Eila Poom ja Liis Uustal, täispikk artikkel: www.jazzkaar.ee

… Oleg Pissarenko Band esitas lugusid oma uuelt plaadilt, üritades leida vastust küsimusele „Kes sa oled?“. Muusikalise arutluse käigus jõuti järeldusele, et kõik, mis on, on kõik ja inimene moodustab sellest ühe osa. Nelik lummas tundelisuse ja soojusega. Iga esitatud lugu oli läbimõeldud ja haaras publiku kaasa. Tugev aplaus saatis nii bändiliikmete soolosid kui esinemist tervikuna ning aplodeerimise järgi otsustades poleks publik esinejaid hea meelega enne hommikut lavalt ära lubanudki.

Publiku kommentaarid Oleg Pissarenko Bandi esinemisele:

Tõnis Laanemaa, kunstnik: “… Pissarenko looming on suurepärane. Väga oluline on sõnum, mida bänd edastas, kuna inimene tõesti peab aru andma, kes ta on ja miks ta elab ning mis on oluline – lapsed, lapselapsed, looming. Minu looming pole muusikata võimalik.”

Kaur, muusik: “Pissarenko muusika kannab inimese endaga kaasa, paneb kuskile hõljuma. Isegi mõtteid ei teki eriti, lihtsalt lased ennast täiesti vabaks. Üks mu vaieldamatu lemmikesineja selleaastasel Jazzkaarel. Bändi esituses oli nii palju erinevaid toone, väga muljetavaldav.”

Kristjan, kirjanik: “Ma olin Pissarenko bändi plaati varem juba kuulanud ja teadsin, et see saab olema hea kontsert, aga tegelikult ületas tänane esinemine küll kõik minu ootused. Nad tõestasid, et Eestis on nii palju häid muusikuid. Lihtsalt laske inimestel oma asja ajada ja välja tuleb meisterlikke teoseid. Ja sellest võidavad ju kõik – mulle tundub, et viimne kui üks kuulaja on saalist suurepärase emotsiooniga välja tulnud.”

Kristin: “Laval oli mõnus õhkkond, kuna Pissarenko on nii soe inimene. Ilus kontsert oli. Pissarenko bänd erines väga palju The Flowst, aga omamoodi meeldisid mõlemad.”

Piret, õpetaja: “Eriti meeldis Pissarenko bänd, selline meditatiivne, hästi rahulik. Tekitas mõtisklevaid emotsioone.”

Ivo (26), tudeng: „ Emotsioon on tugev. Virtuoose on ju palju, kuid vähesed puudutavad hinge.“

Mikk (35), ettevõtja: „ Ma pole kunagi enne ühelgi Jazzkaare kontserdil käinud. Seekord sattusin täiesti juhuslikult – ostsin piletid teadmata, mida oodata. Aga see õhtu on väga korda läinud – nautisin! Tahaks kindlasti veel mõnele selle aasta Jazzkaare kontserdile minna.“

Reeli (21), üliõpilane: „Ma ei ole võimeline rääkima praegu. See on täpselt nagu see ütlus, et nagu ei saa arhitektuuri järgi tantsida, ei saa ka muusikast rääkida. See oli mu elu parim muusikaelamus. Elu parim kontsert.“

Mare (38), ravimiesitleja: „Esimest bändi (The Flow) tahaks ma meeleldi kuulda kuskil mahedas jazziklubis või lounge’is. See on selline meeleolumuusika, mille pärast hea meelega söömise pooleli jätaks ja naudiks. Aga Pissarenko bänd – see oli midagi erilist. Ei saagi nagu sõnadega kirjeldada. Tekitas sellise positiivse ärevuse sisse.“

Nelli: „Esimene koosseis meeldis mulle nende mängustiili pärast väga. Väga ehedad ja ilusad mängijad olid. Teine tõi aga just sellise rahu sisse. Pilti ei olnud üldse vaja vaadata, muusika ütles kõik.“

Tanel Ehala (24), EMTA õpilane: „Mulle meeldis tänane kontsert, see oli väga meeleolukas. Teine pool (Oleg Pissarenko Band) oli just selline universumi muusika, nagu transis oleks, selline kulgemine. Ma ei ole sellise jazz’iga väga kokku puutunud, aga seda erilisem on seda nüüd kogeda, sest see on mulle uuem. Meeldivalt emotsioonikas…“

Ott (51): „… Pissarenko kohta ütleks, et neil oli ikka kõik paigas. Nad ei suhelnud laval üldse palju, aga kõik tuli ideaalselt välja. Mulle tavaliselt selline pillihäälte moonutamine ei meeldi, aga see klaveri hääl oli siin omal kohal ja tegi asja tervikuks.“

Tiit (15), õpilane, teist korda elus džässikontserdil: “Mulle väga meeldis. Hästi hea improvisatsiooniline muusika! Heade mõtete muusika. Mul tuli sel kontserdil õige mitu head mõtet :)”

Ivi, kujundustoimetaja: “…Oleg Pissarenko Bandi loodud muusika oli kontrastina The Flow poiste välisrännakule sisevaatluslik – meditatiivne, mõtisklev. Oleg Pissarenko muhedad, aga sügavmõttelised lugude sissejuhatused suunasid kuulaja kulgema oma sisekosmosesse – alateadvusse ulatuvatesse sisekõnelustesse Elust ja Armastusest, olemise mõttest, elamise talumatust kergusest ja raskusest. Muusika mõjus pilte tekitavalt.
Muusikutest: Mälgandi kontrabassi vaikne norin silitas kõrva, tekitades kujutluspildi korraks uinunud alateadvusest. Vahepeal tungis kõlapilti justkui tiibeti munkade tõrrehäälne laul. Ahto Abneri trummid – tundlik ja meditatiivne mäng! Kõik kokku – suurepärane elamus! Bändi vastse plaadi “Kes sa oled?” tahaksin endale kindlasti soetada. ”

 

JK: OLEG PISSARENKO BANDI TERVIKLIK ETTEASTE TARTUS

Genialistide klubis 26.05.2012, foto Kalev Ints
27.04.2012, reporter Madis Must, täisikk artikkel: www.jazzkaar.ee

Soojenemiseks muusikud aega ei vajanud. Oleg Pissarenko Band alustas kahe viimase albumi nimilugudega, mis ei tähenda, et alguses kõik kaardid lauale oleks löödud. Kogu esinemine oli mõtisklevalt õnnelik ja rahulikult elu üle filosofeeriv. Mõni lugu oli kohati intensiivsem, et helgete mõtete keskel ennast välja elada.

Tartu kontserdipubliku muljeid kogus JK veebireporter Madis Must.

Sel õhtul mängitud muusika haaras kogu keha endasse. Kitarri- ja süntesaatorihelid täitsid inimest ümbritseva ruumi, bassikäigud jõudsid kuulajasse läbi jalataldade all vibreeriva põranda, otse kõrva kostsid justkui ainsana trummirütmid.

Roland, saksofoniõpilane: “Väga huvitav edasiminek eelmiselt albumilt. Iseloomustab kulgev muusika, mis jõuab inimesse. Lood olid pikad ja transsiviivad. Vajab süvenemist, tahaks kindlasti veel plaati kuulata. Nii palju uut informatsiooni oli.”

Kristofer, Olegi õpilane: “Filosoofilise lähenemisega suudab Oleg alati üllatada. Õige sõna bändi esinemise kohta oleks veel “maitsekalt eksperimenteeriv”.”

Liis, Olegi õpilasest sõber: “Enne lugesin kirjeldusest, et vau! “minimalismist post-rock’ini”. Aga nii oligi. Oleg suudab alati üllatada. Pole Gennis (Genialistide Klubi – toim) ammu nii head asja kuulnud. Nende muusika ei seostugi mulle otseselt džässiga ega oska seda ka liigitada. Nagu olemise muusika.”

Kairit, koolitaja: “Lemmikpala, mille mõte mind ka kõige rohkem liigutas, oli “Eriline tavaline”. Aga niimoodi ongi. Inimesi sunnitakse eristuma. Tegelikult on eriline just juurte juurde tagasi tulemine.”

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest