Kesksügisel, 6.- 13. novembril, käis Oleg Pissarenko Band kontsertreisil Venemaal, mil nädala jooksul anti erinevais paigus kokku 5 kontserti. Lisaks Peterburi Riikliku Polütehnika Instituudi valgele saalile ja kahele Moskva jazzklubile (Butman ja Kozlov) nähti-kuuldi kollektiivi ka Kaluga ja Voroneži linnades, kus toimusid kontserdid festivali Jazz Provints 2013 raames. Publik võttis kvarteti väga soojalt vastu, mille ilmekaks näiteks võib pidada ka Voronežis korraldatud Oleg Pissarenko Bandi kohtumisõhtut kohaliku publikuga, keda tuli kohale rohkearvuliselt. Lühikokkuvõtet kuulajatega toimunud vestlusest saab lugeda siit. (artikkel on vene keeles)

Kajastusi Venemaa ajakirjandusest:

“See, mida mängib eesti muusik ja helilooja Oleg Pissarenko, on raske nimetada jazziks –  vähemalt selle klassikalises mõistes. Olegi ja tema bändi muusikas on nii 70-ndate instrumentaalrokki, post-punki elemente kui ka midagi meditatiivset… Ühes teoses kasutasid muusikud ainult kahte akordi – minoorset ja mažoorset. Kasutatud helide piiratus ei takistanud neid väljendamast eredaid emotsioone, iga heli tabas publikut otse südamesse.”
Culturavrn.ru / Irina Turkulets / 08.11.2013

“Tõelise eesti temperamendiga muusikud esitasid tunni jooksul neli pala, kuid selle eest tegid juttu Jumalast, stringiteooriast ja kassidest. Sealjuures oli iga teema otseselt seotud esitatatud teostega. Kokkuvõttes – kogu kohtumisõhtu osutus üheks filosoofiliseks jutuajamiseks, kus muusikud ja kuulajad rääkisid kord vene, kord eesti keeles, teine kord aga selgitasid end muusika abil…”
Ria Voronež / Sofia Uspenskaja / 08.11.2013

„Oleg Pissarenko kvartett eristus selle poolest, et muusikud  lõid oma erilise maailma, esteetilise mini-universumi. Vahendeid selleks valiti lihtsate hulgast, mis oli ainult kasuks: parem võtta üks täpne noot, kui sada ei tea millist. Valitud stiilne kitarr kaldus tihtipeale rokk muusika poole, süntesaatorist pressiti välja terve hulga igasuguseid effekte ja töötlusi. Kuigi, kui sünnib maagia, pole absoluutselt tähtis, millistest elementidest see on koostatud.”
Ajaleht Bereg / Sergei Popov / 11.11.2013

“Oleg Pissarenko ise on öelnud, et tema muusika põhineb jazzi traditsioonidel, olles samas minimalistlik, püüdes olla vaba eelarvamustest ja taotlustest midagi kellelegi tõestada. Eesti “läbipaistev” jazz avardab selle muusikastiili mõistmise piire.”
Nika TV, Kaluga / 12.11.2013

„Oleg Pissarenko Band osutus paljudele Jazz Provintsi külastajatele kõige maitsvamaks palaks festivali „sortimendis”. Sellepärast kogus eestlaste meistriklass, mis faktiliselt kukkus välja loomingulise kohtumisena austajatega, kvaliteetse auditooriumi: küsiti, diskuteeriti, vaieldi. Nii nagu kollektiivi liider sooviski.”
Ajaleht Bereg / Anna Židkihh / 21.11.2013

Oleg Pissarenko Band on tegutsenud samas koosseisus alates aastast 2004. Kollektiivi kuuluvad:
Oleg Pissarenko – kitarrid
Raun Juurikas – klahvpillid
Mihkel Mälgand – bassid
Ahto Abner – löökriistad

Oleg Pissarenko Bandi kontserdid Venemaal toimusid Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi toel. Sama tuuri raames esines ansambel ka Lätis, Leedus, Soomes ja Ukrainas.

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest