Me elame iseenda jaoks.

Teeme äri, et teiste arvelt enda rikkust suurendada. Loome riigipiire, et teisi vaenlaseks hüüda ja seejärel tappa. Loome kunsti, et enda geniaalsust tõestada. Loome fonde, et enda võimu suurendada. Loome ravimeid, et teised sõltuvuses püsiks. Loome toitu, et see maha müüa. Loome meediat, et seaduslikult valetada. Loome laule, et kurbust summutada.

Kasvatame lapsi endasugusteks. Ehitame maju, et kontoris istudes palgapäeva oodata. Ehitame koole, et endiste põlvkondade saamatust ja rumalust põhjendada ning edasi kanda. Ehitame linnu ja unistame maaelust. Igatseme surematust ja hävitame teisi…

Tarbime religiooni, sest ise ei leia vastuseid. Tarbime ravimeid, sest ise ei suuda valu taluda. Tarbime kunsti, sest otsime elu mõtet. Usume kangelasi, sest nende moodi ei suuda olla. Usume meediat, sest see ei valeta.

Vihkame teisi, sest nad on meie vastu. Vihkame teisi, sest nende nahk on teist värvi. Armastame raha, sest see mõtestab tegevust. Vahime pornot, sest igatseme armastust…

Kes me – inimesed – siis sellised oleme?

Oleg Pissarenko

 

*Ilmunud Õhtulehes 29.08.2014 ja ERR kultuuriportaalis 18.08.2014

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest