Point-cover-w
Margus Haav | 8.05.2015 | Postimees
Oleg Pissarenko Band : «Point» : Pissarenko Productions
Hinne 5

Karismaatilise Oleg Pissarenko mõtestatud ja kristallselges muusikas ei aja üks hetk teist taga. Hetked on vabad, kuid järgivad siiski mingit kindlat süsteemi. See on lakooniline seisundimuusika, mis kannab endas pigem post-rock’i intellektuaalset mängulisust kui minimalistliku jazz’i hõllandust, isegi täiesti selgeid neoklassika ja post-ambient’i elemente võib hoomata. Ja eksperimentalismi, mis pole eksperiment eksperimendi pärast.

Enamasti tõmbuvad tundlad turri, kui kohtad konkreetse piiritlusega filosoofilist kontseptuaalmuusikat. Positiivse auraga «Point» on kontseptuaalne album, mida ei tasu kindlasti kuulata paari pala haaval. Lisaks moodustab ta koos Oleg Pissarenko kahe eelmise albumiga «Prii Lapse Ilm» (2009) ja «Kes Sa Oled» (2012) sisekaemusliku filosoofilise triloogia. Nüüd peaksid suuri žeste ja õõnsaid kõlasid tunnetavad tundlad juba konkreetselt krussis olema, aga alati on olemas erandeid, mis ei kinnita reeglit. Pissarenko maailmapeegeldus ei ole pealetükkiv, kontseptsioon ei ole kohustuslik ja tema vaimsust ei
tasu segi ajada piirava usuga, millega kaasnevad reeglina omad kitsendavad dogmad.

«Milles on olemise point?» heidab Pissarenko õhku küsimuse ja vastab siis sellele 44 minuti jooksul kaheksa palaga. Oleg Pissarenko Band on koos mänginud üle kümne aasta ja jõudnud selle aja jooksul üsna täiusliku teineteisemõistmiseni. Oleg Pissarenko kitarr, Raun Juurikase klahvpillid, Mihkel Mälgandi bass ja kontrabass ning Ahto Abneri löökriistad jätavad mulje ühest orgaanilisest organismist, millel on neli paari käsi ning mis mõtleb ja tunnetab üheselt. Vasakult teine käsi teab täpselt, mida teeb paremalt kolmas käsi.

Mediteeriv «Point» ei asu rünnakule kuulaja sümpaatia nimel, «Point» ei piitsuta ei madalaid ega kõrgeid kirgi. Kargekõlaline «Point» ei suru peale oma tõde, ei loobi kividega teisitimõtlejaid ega alaväärista oma arvamuse arvajaid. Ja see on üks põhjus, miks jõuab ta olemise saladuste universaalsetele lätetele ja muusika tuumale lähemale kui paljud, paljud teised.

Allikas: Postimees

Postimees-logo

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest