Point-cover-w-1000
Joosep Sang | juuni 2015 | ajakiri Muusika
Plaat. Oleg Pissarenko Band “Point” Pissarenko Productions

Väljendid nagu “helidega maalimine” või “helimaastikud” on vanad ja kulunud, ent peavad Oleg Pissarenko uue plaadi puhul päriselt paika. Produktiivne kitarrist ja helilooja otsib (ja leiab) värskel albumil ilu, harmooniat ja tasakaalu ning hoidub teravamatest muusikalistest “väljaütlemistest” ja maailma paine helidesse valamisest. Sellist kõlailu väärtustavat, omamoodi meditatiivset muusikat on Pissarenko peamiselt teinudki ning “Point” on selle loomingulise eneseleidmise ja valitud teele ustavaks jäämise järjekordne kinnitus. Vaid üks lugu, “Tooniandev dominant” kätkeb endas mingit ärritust ja trotsi. Mõnes kompositsioonis nauditakse kindla seisundi maagilist mõju, mitmes teises palas liigub muusikaline arendus vaikusest intensiivse kulminatsiooni poole, kuid see kasvamine on loomulik ja loogiline, nagu mäest alla veereval lumepallil või aastaringe koguval puul. Albumi kese on neljaosaline tsükkel “Point”, mille teljeks on osast osasse korduv ja muteeruv laulev teema.

Vihmasel hommikul kuulatud ning kuuldust saadud värvikate muljete ajel arvustusena kirja pandud – see muusika on kaunis ja kõrvupaitav, ent ka sügav, ruumiline. Pissarenko oli pikka aega ustav oma akustilisele Ovationi kitarrile (see oli puritaanlusega piirnev truudus), mida uuel plaadil kuuleb vaid avaloos “Klaar hommik”. Nüüd on tema arsenalis ka pillimeister Halvo Liivamäe valmistatud elektrikitarr Oleg P, mis plaadil peamiselt kõlab. Koos ammuste partneritega (Raun Juurikas klahvpillidel, Mihkel Mälgand bassil ja Ahto Abner trummidel) on kitarrist toonud taas kuulajateni midagi kõnetamisvõimelist ja kaunist.

Allikas: ajakiri Muusika

Muusika-logo

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest