Räägin hinge pealt ära, et mõnes küsimuses oleks rohkem selgust. Viimaste kuude jooksul on mu elus juhtunud palju olulist ja peadpööritavat, mis vajas pikemat lahtimõttestamist ja nüüd ka lahti rääkismist. Teen seda avalikult, sest tunnen, et nii on õige.

1. Sain juulis 40-aastaseks – kui number „4” vanusele ette tuli, tundsin, et nüüd peab hakkama tõelisi mehe tegusid korda saatma. Tundsin ka, et aega pole elus lõputult antud, et seda niisama ebaolulise peale ära raisata – tundisn vajadust oma sisemisi veendumusi ja tõekspidamisi tegudesse valada suuremalt kui varem.

2. Esimene kavandatud “suurte tegude” reas oli sel aastal Narvas EV100 raames püsti pandud festival Baltic Sun, mis on minu ettekujutuses empaatilise ühiskonna sümbol, sündmus, mis ühendab erinevaid inimesi mõlemalt poolt Narva jõge, poliitilistele jamadele vaatamata. Pühendasin sellele festivalile üle poole aasta, muud praktiliselt ei jõudnudki teha. Olin palju perest eemal, nägime harva ja töötasime palju. Tulemusena saime hakkama suurepärase festivali korraldamisega, saime palju väga head tagasisidet publikult ja esinejatelt, jäime korralikult miinustesse ka. Aga teeme seda festivali kindlasti ka järgmisel aastal. Meedias jäi kõlama, nagu ma süüdistaks riiki või valitsust festivali kahjumis – see ei vasta tõele. Kui ajakirjanikud pärast festivali publiku arvude küsimustega pommitasid, selgitasin regiooni olukorra keerukust, mis selliste sündmuste korraldamist siiani üliraskeks teinud on. Fakt, et inimesed on vaesed, et usuvad ja vaatavad Moskva televisiooni ja ei huvitu suuremas osas Eesti kultuurist – on otseselt poliitiliste otsuste tulemus.

3. Tartu ja Narva konkureeruvad Euroopa Kultuuripealinn 2024 tiitli pärast. Ma ei osale kummagi linna kampaanias, tegutsen mõlemas endiselt. Osaliselt minu enda tegevuse tulemusena ja osaliselt riikliku PR viljana on paljudel tekkinud arvamus et olen Narva ära kolinud. 🙂 Olen küll Narvast pärit, ajan seal linnas asju, tunnen piirkonna vastu suurt muret ja panustan sinna nii palju energiat kui võimalikuks pean, et seal asjad paremaks muutuksid, kuid elan endiselt Tartus. Tartust kolimise plaani olen kaalunud pikemalt, kuid kui seda üks päev ka teen, siis arvatavasti mitte Narva. Mäletan, et 2016 aastal Nordea Kontserdimaja kampaania “Päriselt” tulemusena kirjutati mitmel pool, et elan nüüd lõpuks Tallinnas…

4. Kirjutan veel mõned lood uue plaadi jaoks, eile just tegin ühe valmis. Lapsele unelauluks on hea oma lugusid harjutada – kasulik mitmes mõttes! 🙂

5. Usun endiselt Armastusse ja sellest lähtudes ka tegutsen, mida iganes ette võtan!

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest