BIO

Oleg Pissarenko on silmapaistev ja omanäoline Eesti kitarrist, muusik ning helilooja, kes on tuntud kui jazz-minimalismi ja filosoofilise post-rock’i looja ning karismaatiline lavaartist. Visionärina on tema juhtimisel sündinud ka Tartu Jazz Club, Narva Jazz Club, Tartu jazz- ja rütmimuusika festival IDeeJazz ning jazzmuusika haridus Tartus Elleri koolis.

”ERRi aasta muusik 2013″ tiitliga pärjatud Oleg Pissarenko loob oma muusikaga “erilise maailma, esteetilise mini-universumi, millest sünnib maagia”. Tema bändi muusika on jõuline ja minimalistlik. Põhinedes jazzi traditsioonidel püüab see olla vaba eelarvamustest ja tõestamiste taotlustest. Pissarenko heliversumit ongi raske nimetada jazziks – vähemalt selle klassikalises mõistes. Essentsist kumab nii 70-ndate instrumentaalrokki, post-punki elemente kui ka meditatiivsust. Kasutatud helide vaoshoitus ei takista väljendamast eredaid emotsioone, tabades kuulajat iga heliga otse südamesse.

Oleg Pissarenko sündis 8. juuli 1978 Eesti linnas nimega Narva. Ta on eesti kitarrist, helilooja, ansamblijuht, jazz- ja rütmimuusikakultuuri aktivist ning pedagoog. Pissarenko viljeleb originaalloomingut, mida on nimetatud jazz-minimalismiks ehk muusikaks oma lihtsuses ja loomulikkuses ning hüpnagoogiliseks minimalism/post-rock-jazziks ning kirjeldatud kui „aegamisi õidepuhkev rõõm”, „light-nirvana”, „läbipaistev jazz” ja „midagi enamat kui muusika”.

Ta on avaldanud 8 autorialbumit ja teinud koostööd paljude teiste tuntud artistidega. Pissarenko on esinenud jazzilavadel ja festivalidel Eestis, Taanis, Rootsis, Prantsusmaal, Hollandis, Soomes, Venemaal, Ukrainas, Lätis ja Leedus.

Pissarenko on ka Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli rütmimuusika osakonna asutaja, juhataja ja pedagoog (kuni sügis 2015) ning jazziürituste korraldaja, sealhulgas Tartu Jazzklubi ja Narva Jazzklubi algataja, kunstiline juht ja eestvedaja, kontserdisarja “Rajamuusika” kunstiline juht ning Tartu Jazz- ja rütmimuusika festivali IDeeJazz peakorraldaja. Alates 2010. aastast on ta Eesti Jazzliidu juhatuse liige. Sama aasta sügisest on tema käe all jõudnud Eesti Rahvusringhäälingu Raadio 4 kuulajateni iganädalased muusikasaated Džässipark, mis tutvustavad Eesti jazzmuusikat ja -muusikuid ning laseb kõlada heal jazzil ka mujalt maailmast.

Oleg Pissarenko valiti ERRi aasta muusikuks 2013.

SALVESTISED

 

Teised salvestised

ANSAMBLID

Oleg Pissarenko Band

OLEG PISSARENKO BAND

(alates 2004):

Oleg Pissarenko / kitarr
Raun Juurikas / klahvpillid
Mihkel Mälgand / bass & kontrabass
Ahto Abner / löökriistad

Ilmunud on 5 albumit:
The Book’s Burning /2005
Valguse värvid / 2007
Prii lapse ilm / 2009
Kes Sa Oled / 2012
Point / 2015

Agan - Pissarenko Duo

Ain Agan ja Oleg Pissarenko / Foto Urmas Volmer

AGAN – PISSARENKO DUO

(2010-2011):

Ain Agan / elektri- ja fretless kitarr
Oleg Pissarenko / akustiline kitarr

Album A2O / 2010

Oleg Pissarenko Trio

Jaak Lutsoja, Oleg Pissarenko, Ara Yaralyan / 2004

OLEG PISSARENKO TRIO

(2002-2012):

Oleg Pissarenko / kitarr
Jaak Lutsoja / akordion
Taavo Remmel / kontrabass
Ara Yaralyan / kontrabass, 2002-2004

Album The Little One’s / 2004

Oleg Pissarenko Quartet

Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Taavo Remmel / 2002

OLEG PISSARENKO QUARTET

(2000–2003):

Oleg Pissarenko / kitarr
Meelis Unt / saksofon
Taavo Remmel / kontrabass
Tanel Ruben / löökriistad

Album IXΘYΣ / 2002

TUNNUSTUSED

Tartu Kultuurikandja 2012
Aasta kultuurikorraldaja aunimetus Tartu džässielu ennastsalgava edendamise eest.

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2013
Tartu džässmuusikaelu edendamise eest.

ERRi aasta muusik 2013
Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks Oleg Pissarenko, tõstes esile tema heliloomingut, aktiivset tegevust džässi propageerimisel ning džässielu arendamist Tartus, Narvas ja väiksemates keskustes. Toimetajad leiavad, et särava ja sügava isiksusena on Oleg Pissarenko väljapaistev muusik, pedagoog ja muusikaprodutsent ning oluline kogukondade ühendaja.

TÜ Narva kolledži kuldmärk 2016
Rahvusülikooli aastapäeval omistati TÜ Narva kolledži kõrgeim autasu – kolledži kuldmärk Eesti ühiskonnas laialt tuntud ning hinnatud muusikule, Eesti Raadio Aasta muusiku tiitli 2013 laureaadile Oleg Pissarenkole! Oleg Pissarenko juhtimisel ja eestvedamisel alustas Narva kolledžis tegevust Narva Jazzclub, mis pakub juba neljandat aastat järjest suurepäraseid jazz kontserte kaks korda kuus. Narva kolledži direktori Kristina Kallase sõnul on märkimisväärne ka see, et olles juurtega narvakas, keda elu on viinud mujale elama, on Oleg Pissarenko jätkuvalt end pühendanud Narva kultuurielu rikastamisele. Narva kolledži kõrgeim autasu – kuldmärk – omistatakse inimesele, kes on ennastsalgavalt panustanud Narva kolledži arengusse olemata samal ajal kolledži töötaja.

Valgetähe V klassi teenetemärk 2018
Oleg Pissarenko – džässmuusik ja pedagoog
“Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel anname oma riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.
Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.” – president Kersti Kaljulaid

KOOSTÖÖ

Pissarenko on teinud koostööd ka paljude teiste muusikute ja loovisikutega, näiteks laulja Hedvig Hanson, kitarrist Andre Maaker, näitleja Guido Kangur, trummar Daniel Pipi Piazzolla ja saksofonist Deniss Pashkevics. Ta on osalenud projektides “Tango Nuevo” (DVD 2003, Villu Veski ja Tiit Kalluste), “Laulud hingest” (CD 2003, Hirvo Surva ja Siiri Sisask) ning andnud hulga kontserte koos legendaarse Eesti laulja Tõnis Mägiga.

Oleg Pissarenko on tegutsenud ka arranžeerijana. Tema instrumentaal- ja vokaalseadeid on esitanud ja salvestanud Eesti Noorte Sümfooniaorkester, Tallinna kammerorkester, kammermeeskoor Revalia, ansambel Noorkuu, keelpillikvartett Noobel Nelik, samuti Kersti Ala-Murr, Jaak Lutsoja, Tõnu Jõesaar ning Lilian Jõesaar, Margarita Voites, Tõnis Mägi, Kait Tamra ja Siiri Sisask. X Noorte laulu- ja tantsupeol 2007. aastal, kus osales üle 35000 laulja, tantsija ja pillimängija, esitati kolme Oleg Pissarenko arranžeeringut: rahvaviisid “Haanja miis” ja “Õekesed ellale” ning Kait Tamra “Kodu”.

Kodulehel on e-pood testimisel - ühtegi tellimust hetkel ei täideta. Peida

TELLI OP MUSIC UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu OP Music infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud OP Muusika uudised!

Pin It on Pinterest

Share This