BIO

Oleg Pissarenko on eesti kitarrist, helilooja, ansamblijuht ja produtsent, kes on tuntud kui tabavate ütlemistega karismaatiline lavaartist.

“Me vajame elusat ja vajame tõelist. Ja Olegi kontserdil saad sa mõlemat.” – Vello Vikerkaar

“Pissarenko loomingus ning olekus on peidus see raskestiseletatav miski, mida ma muusikas ja muusikus kõige enam väärtustan.” – Mart Niineste

“Kontsert mõjus kui kohtumine millegi suure ja tundmatuga, millel pole rusuv, vaid hoopis vabastav mõju.” – Ivo Heinloo

“Sellel muusikal on inimeste üle mõju.” – Immo Mihkelson

Omanäolise stiilideülese instrumentaalmuusika looja Oleg Pissarenko sündis 8. juulil 1978 Narvas. Ta on avaldanud 8 autorialbumit ja teinud koostööd paljude tuntud artistidega. Pissarenko on esinenud lavadel ja festivalidel Eestis, Taanis, Rootsis, Prantsusmaal, Hollandis, Soomes, Venemaal, Ukrainas, Lätis ja Leedus.

Pissarenko loomingut on püütud mahutada paljudesse lahtritesse jazz-minimalismist post-rockini ja hüpnagoogilisest ambientist meditatiivse folkloorini ning 70-ndate instrumentaalrokist post-punkini. Tema helimaailma on kirjeldatud ka kui “muusika oma lihtsuses ja loomulikkuses”, „aegamisi õidepuhkev rõõm”, „light-nirvana”, „läbipaistev jazz” ja „midagi enamat kui muusika”.

Visionärina on Oleg Pissarenko juhtimisel sündinud ka jazz- ja rütmimuusika festival IDeeJazz Tartus ja Narvas, kultuuriklubid Tartu Jazz Club ja Narva Jazz Club ning rütmimuusika haridus Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis.

Oleg Pissarenko valiti ERRi aasta muusikuks 2013.
2018. aastal annetas Vabariigi President Oleg Pissarenkole Valgetähe V klassi teenetemärgi.

SALVESTISED

 

Teised salvestised

ANSAMBLID

Oleg Pissarenko Band

OLEG PISSARENKO BAND

(alates 2004):

Oleg Pissarenko / kitarr
Raun Juurikas / klahvpillid
Mihkel Mälgand / bass & kontrabass
Ahto Abner / löökriistad

Ilmunud on 5 albumit:
The Book’s Burning /2005
Valguse värvid / 2007
Prii lapse ilm / 2009
Kes Sa Oled / 2012
Point / 2015

Agan - Pissarenko Duo

Ain Agan ja Oleg Pissarenko / Foto Evelin Pissarenko

AGAN – PISSARENKO DUO

(2010-2011):

Ain Agan / elektri- ja fretless kitarr
Oleg Pissarenko / akustiline kitarr

Album A2O / 2010

Oleg Pissarenko Trio

Jaak Lutsoja, Oleg Pissarenko, Ara Yaralyan / 2004

OLEG PISSARENKO TRIO

(2002-2012):

Oleg Pissarenko / kitarr
Jaak Lutsoja / akordion
Taavo Remmel / kontrabass, 2004-2012
Ara Yaralyan / kontrabass, 2002-2004

Album The Little One’s / 2004

Oleg Pissarenko Quartet

Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Taavo Remmel / 2002

OLEG PISSARENKO QUARTET

(2000–2003):

Oleg Pissarenko / kitarr
Meelis Unt / saksofon
Taavo Remmel / kontrabass
Tanel Ruben / löökriistad

Album IXΘYΣ / 2002

TUNNUSTUSED

Tartu Kultuurikandja 2012
Aasta kultuurikorraldaja aunimetus Tartu džässielu ennastsalgava edendamise eest.

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2013
Tartu džässmuusikaelu edendamise eest.

ERRi aasta muusik 2013
Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks Oleg Pissarenko, tõstes esile tema heliloomingut, aktiivset tegevust džässi propageerimisel ning džässielu arendamist Tartus, Narvas ja väiksemates keskustes. Toimetajad leiavad, et särava ja sügava isiksusena on Oleg Pissarenko väljapaistev muusik, pedagoog ja muusikaprodutsent ning oluline kogukondade ühendaja.

TÜ Narva kolledži kuldmärk 2016
Rahvusülikooli aastapäeval omistati TÜ Narva kolledži kõrgeim autasu – kolledži kuldmärk Eesti ühiskonnas laialt tuntud ning hinnatud muusikule, Eesti Raadio Aasta muusiku tiitli 2013 laureaadile Oleg Pissarenkole! Oleg Pissarenko juhtimisel ja eestvedamisel alustas Narva kolledžis tegevust Narva Jazzclub, mis pakub juba neljandat aastat järjest suurepäraseid jazz kontserte kaks korda kuus. Narva kolledži direktori Kristina Kallase sõnul on märkimisväärne ka see, et olles juurtega narvakas, keda elu on viinud mujale elama, on Oleg Pissarenko jätkuvalt end pühendanud Narva kultuurielu rikastamisele. Narva kolledži kõrgeim autasu – kuldmärk – omistatakse inimesele, kes on ennastsalgavalt panustanud Narva kolledži arengusse olemata samal ajal kolledži töötaja.

Valgetähe V klassi teenetemärk 2018
Oleg Pissarenko – džässmuusik ja pedagoog
“Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel anname oma riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.
Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.” – president Kersti Kaljulaid

KOOSTÖÖ

Pissarenko on teinud koostööd ka paljude teiste muusikute ja loovisikutega, näiteks laulja Hedvig Hanson, kitarrist Andre Maaker, näitleja Guido Kangur, saksofonist Lembit Saarsalu, trummar Daniel Pipi Piazzolla ja saksofonist Deniss Pashkevics. Ta on osalenud projektides “Tango Nuevo” (DVD 2003, Villu Veski ja Tiit Kalluste), “Laulud hingest” (CD 2003, Hirvo Surva ja Siiri Sisask) ning andnud hulga kontserte koos legendaarse Eesti laulja Tõnis Mägiga.

Oleg Pissarenko on tegutsenud ka arranžeerijana. Tema instrumentaal- ja vokaalseadeid on esitanud ja salvestanud Eesti Noorte Sümfooniaorkester, Tallinna kammerorkester, kammermeeskoor Revalia, ansambel Noorkuu, keelpillikvartett Noobel Nelik, samuti Kersti Ala-Murr, Jaak Lutsoja, Tõnu Jõesaar ning Lilian Jõesaar, Margarita Voites, Tõnis Mägi, Kait Tamra ja Siiri Sisask. X Noorte laulu- ja tantsupeol 2007. aastal, kus osales üle 35000 laulja, tantsija ja pillimängija, esitati kolme Oleg Pissarenko arranžeeringut: rahvaviisid “Haanja miis” ja “Õekesed ellale” ning Kait Tamra “Kodu”.

Juuresoleval fotol: Tartu Jazzklubi avamine 2012, vasakult Oleg Pissarenko, Lembit Saarsalu ja Urmas Kruuse, foto Kalev Ints.

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest

Share This