RUS   ENG

Oleg Pissarenko Band “PÄRISELT”

Muusika, mis puhastab hinge

17. MÄRTSIL KELL 19.00 NORDEA KONTSERDIMAJAS

 

Helilooja ja kitarrist Oleg Pissarenko on Eesti muusika üks paremini hoitud saladusi. Tema kontserdid on kui muusikalised rännakud sisemaailma, mis puhastavad hinge ning lummavad ja vaimustavad pea iga kuulajat.

Olegi muusika on rahu ja armastuse muusika. Tema harmooniad ja meloodiad puudutavad südant, aidates kuulajal enda parema poolega kontakti saada. Olegi muusika mõju on põhjendatult võrreldud helge ja emotsionaalse Pat Metheny ning sügava ja meditatiivse Arvo Pärdi muusika mõjudega.

Sündinud Narvas Ukraina juurtega peres, õppinud Tallinnas, elanud ning õpetanud viimased 10 aastat Tartus muusikat, on temast kujunenud Tartu muusikaelu juhtiv tegelane. Rütmimuusika hariduse tooja Tartusse, Eesti parima jazzklubi looja ja mootor, hea laengu festivali IDeeJazz organiseerija – need on tema tegevuse peamised märksõnad. 2013. aastal omistati Olegile ERR-i aasta muusiku tiitel. Ta pälvis 2012. aastal Tartu Kultuurikandja tiitli ning 2013. aastal Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Aga loomulikult on Oleg Pissarenko hingelt ennekõike helilooja ning muusik, kes on läbi oma muusika loonud maailmas täiesti unikaalse helikeele, võimalik, et isegi žanri. See on muusika, mis puhastab hinge.

Oleg elab Tartus koos abikaasa Evelini, poja Peetri ja kass Margooga.

Oleg Pissarenko Band on unikaalse kooskõlaga kümneaastase koostöökogemusega Eesti tippmuusikute kooslus. Ansambel on seni välja andnud viis Pissarenko loominguga CD albumit ning esinenud paljudel lavadel Euroopas, Baltikumis ja Venemaal. Oleg Pissarenko Band on: Oleg Pissarenko / kitarrid Raun Juurikas / klahvpillid Mihkel Mälgand / bass & kontrabass Ahto Abner / löökriistad Oleg Pissarenko Band’i kontsert “Päriselt” toimub 17. märtsil 2016 kell 19.00 Nordea Kontserdimajas. Piletid on saadaval Piletilevis alates 21. jaanuarist.

nupp-piletid

“Oleg on väga töökas ja otsinud oma kõla aastaid. Mulle tundub, et viimaste plaatide peal on see OMA olemas – kohati voolav, õrn. Siis jälle tormiliselt, kiirelt tõttav jõgi, oma käändude ja kärestikega. See on südamemuusika. Soovitan kindlasti tema kontserti külastada!” Tõnis Mägi

muusik

“Pissarenko helilooming eristub selgelt kõigest muust, mida Eesti muusikaelus praegu tehakse. Kontsert mõjus kui kohtumine millegi suure ja tundmatuga, millel pole rusuv, vaid hoopis vabastav mõju.” Ivo Heinloo

Klassikaraadio toimetaja

“Oli selgelt tunda, et laval on üks suur isiksus ja neli talenti.” Mart Niineste

muusikakriitik

“Oleg Pissarenko Bändi muusika on geniaalne, lihtne ja ilus. Selle sügav mõju avaldub tähelepanelikult kuulamisel – eriti kontserdil. Kutsusin kaasa nii oma murdeealised lapsed kui ka 80-le lähenevad vanemad. On imeks pandav, et kõik kolm eri põlvkonda said ilusa ja sügava elamuse. Olegi muusika on tõeliselt teadvust avardav, piiride ning põlvkondade ülene. Olen vaimustuses ja soovitan!” Peep Vain

koolitaja

“Auditoorium siseneb aegamööda koos Pissarenkoga kergesse helitranssi ning jazz-festivalidele omase pealetungi ja adrenaliini asemel laskub meeleldi igavese õndsuse kergendatud varianti, omamoodi light-nirvanasse. Saalist ei lahku keegi ning iga pala saadab soe aplaus. Üldiselt on see haruldane juhus, kui erakordselt rahulik muusika haarab suurema osa publikust, ei lase tähelepanul kõrvale kalduda – täpselt samamoodi nagu seda teeks mõni märksa tarmukam kollektiiv, ainult hoopis teiste vahenditega.” Cyril Moshkow

ajakirja Jazz.ru peatoimetaja

Oleg Pissarenko Band “PÄRISELT”

17. märtsil Nordea Kontserdimajas

TELLI OLEG PISSARENKO UUDISED OTSE E-POSTKASTI!

 

Liitu Oleg Pissarenko infolistiga, et saada värskeid uudiseid tulevaste kontsertide kohta. Samuti oled nii alati kursis eksklusiivsete sõbrapakkumiste ja eriteadaannetega.

Infokiri ilmub uudiste ja pakkumistega samas rütmis, kuid mitte tihedamini kui kaks korda kuus.

Aitäh! Olete edukalt tellinud Oleg Pissarenko uudised!

Pin It on Pinterest

Share This